MOCZYKIJE. O Puchar Skarbnika

(11 listopada) Pierwsze zawody wędkarskie o Puchar Skarbnika Koła Moczykije-Integracja rozegrano na Bugu w Woli Uhruskiej. Rywalizowało 40 wędkarzy, przy współpracy z miejscowym kołem wędkarskim.

Sędzią głównym był Waldemar Tomczak. W konkurencji biała ryba pierwsze miejsce zajął Adam Żukowski a w spinningowej – Marek Błędkowski. W dodatkowej zabawie w rzucie przynęta spinningową do celu również wygrał M. Błędkowski. W rzutach koszykiem zanętowym wygrał Dariusz Łagowski. Obaj zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe – kołowrotki.
Po zawodach biesiadowano. Atrakcją kulinarną były ziemniaki zawijane w karkówkę wg tajnego przepisu Kazimierza Sebastiańskiego. Jednak największą radość sprawiły ziemniaki pieczone tradycyjnie – w ognisku. O stronę kulinarną i rozrywkową zadbał Tadeusz Skawiński. (-)

DOROHUSK. Brać nie chciały

Wędkarska, jesienna pogoda i totalny brak zainteresowania ryb zawodami – to oprawa spinningowych zmagań wędkarzy z koła w Dorohusku w zawodach o „Puchar Prezesa”, które odbyły się 19 listopada, na rzece Bug w rejonie miejscowości Świerże – Hniszów. Trzynastu zawodników, przez cztery godziny, starało się „wyprosić” chociaż jedną wymiarową rybkę, aby nie zakończyć zawodów z wynikiem zerowym. Większości to się nie udało. Pozostała jedynie aktywna rekreacja nad wodą. Po jednym okoniu złowili tylko Wojciech Kowalczyk i Roman Zagoła. I taka też była kolejność w końcowej klasyfikacji zawodów. Przy ognisku, razem ze spinningistami z innych kół przebywającymi w tym rejonie, wymienieni wędkarze uhonorowani zostali przez prezesa Koła Rafała Guzowskiego pucharem, dyplomami i upominkami. (-)

DOROHUSK. Szkółka wędkarska

(18 listopada) W pałacu Suchodolskich w Dorohusku odbyło się pierwsze spotkanie „szkółki wędkarskiej”, prowadzonej przez Zarząd Koła PZW. W zajęciach uczestniczyli adepci wędkarstwa w wieku od 7 do 16 lat z Dorohuska, Berdyszcz, Dubienki i Chełma, w tym czworo niezrzeszonych w PZW. Zajęcia prowadzili instruktorzy wędkarstwa młodzieżowego: Rafał Guzowski, Roman Zagoła, Roman Skurzewski i Tomasz Kołtuniuk.
Kolejne zajęcia „szkółki” odbędą odbędą się w grudniu, a informacja o dokładnym terminie, miejscu i tematyce spotkania ukaże się na stronie internetowej www.pzw.org.pl/dorohusk i na tablicach ogłoszeń koła. (-)