Modernizują dzięki unijnym dotacjom

Trwa termomodernizacja budynku szkoły w Małochwieju Dużym w gminie Krasnystaw. Prace idą zgodnie z planem i powinny się zakończyć w wyznaczonym terminie, czyli do końca wakacji.

Większość pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z Unii Europejskiej. Zakończyło się docieplanie ścian zewnętrznych sali gimnastycznej, gdzie została wykonana również nowa elewacja. Teraz prace są prowadzone na ścianie frontowej szkoły i wewnątrz budynku, gdzie trzeba m.in. wykonać centralne ogrzewanie. W planach jest także montaż instalacji fotowoltaicznej. Wszystko będzie kosztować ponad 1 mln 170 tys. zł. Gmina Krasnystaw pokryje część kosztów, resztę będzie stanowić unijna dotacja. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego będzie pochodzić ponad 840 tys. zł.

To kolejny budynek użyteczności publicznej w gminie Krasnystaw poddany termomodernizacji. W 2018 roku prace były prowadzone w Wiejskim Domu Kultury w Krynicy, a rok później – w Punkcie Przedszkolnym w Stężycy Kolonii i Szkole Podstawowej w Siennicy Nadolnej. Ostatnie trzy zadania w ramach tego samego projektu to termomodernizacja szkół w Jaślikowie, Krupem i w Krasnymstawie, wykonana w 2020 roku. Wszystkie były współfinansowane ze środków unijnych. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here