Mogli poczuć się jak prawdziwi ratownicy

Mali ratownicy mogli podczas zajęć poczuć się jak prawdziwi lekarze

Takich zajęć nigdy za wiele. Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ma decydujące znaczenie w chwilach zagrożenia życia lub zdrowia. W szkole, a także poza nią, zdarzają się różne sytuacje i o tym, jak sobie w nich radzić, w czwartek dowiedzieli się uczniowie klasy 3c ze Szkoły Podstawowej Nr 23 w Lubinie.


Lekcja pierwszej pomocy to kolejna inicjatywa wychowawczyni Małgorzaty Małeckiej, a także niezwykle aktywnych rodziców jej uczniów. Wyjścia do kina, teatru, czy spotkania z ciekawymi ludźmi w 3c to normalka. Teraz mama jednego z uczniów, pani Dominika na co dzień pracująca w szpitalu, przedstawiła trzecioklasistom najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy.

Zwróciła uczniom uwagę na to, jak postępować, gdy ktoś nagle zasłabnie, dozna złamania, dostanie krwotoku czy zatrzymania krążenia. Dzieci same mogły poczuć się jak mali ratownicy, ćwicząc resuscytację na fantomie i ucząc się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej.

Spotkanie, które miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznania uczniów z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych, było doskonałą lekcją, połączeniem zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – uratowanie życia. KB