MOK nie próżnuje w wakacje

Lato spędzane w mieście wcale nie musi być nudne. Wakacje mieszkańcom Świdnika stara się umilić Miejski Ośrodek Kultury, zapraszając na wystawy, spektakle i potańcówki.

Od 19 lipca w Galerii „Za szybą” Centrum Kultury będziemy mogli zobaczyć wystawę związaną z 70-leciem PZL Świdnik. To prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji i awiacji, bo na ekspozycji znajdą się modele zabytkowych motocykli i śmigłowców.

Z kolei 25 lipca o godz. 18 MOK zaprasza na spektakl „WNIEBOWZIĘTE. Komedia lotnicza“. To historia dwóch stewardess, jednej szalonej nocy i jednego marzenia oraz przeszkód, które stają na drodze do jego spełnienia. Bilety w cenie 55 zł zł/os. do nabycia w kasie kina Lot.

Już dziś MOK zaprasza również na spektakl „Pół na pół” w reżyserii Wojciecha Malajkata i z Piotrem Polkiem oraz Piotrem Szwedesem w rolach głównych.

– „Matka jest tylko jedna. Czasem to o jedną za dużo… Dwaj przyrodni bracia, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważają zabicie własnej matki, bo dopóki ta żyje, realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania. Wbrew pozorom bracia nie są bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo… śmieszny. Nie zabraknie też napięcia i grozy, godnych mistrza gatunku – Alfreda Hitchcocka – zachęcają do obejrzenia sztuki pracownicy świdnickiego MOK-u.

Spektakl odbędzie się 20 września. Bilety w cenie 65 zł od osoby do nabycia w kasie kina Lot lub online.

Przypominamy również o wakacyjnych Plenerowych Potańcówkach Miejskich. Odbywają się one w każdy czwartek w muszli koncertowej Centrum Usług Społecznych. Start zabawy godz. 17. Wydarzenie realizowane jest ze środków Budżetu Obywatelskiego. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here