Monitoring nagrał śmietnikowych podpalaczy

Dzięki miejskiemu monitoringowi i współpracy strażników z policjantami sprawcy szybko zostali namierzeni i zatrzymani

Starzy, a głupi. Dwóch mieszkańców Świdnika, w wieku 41 i 32-lata, podpaliło cztery plastikowe kontenery na śmieci w centrum miasta. Są już w rękach policji.


W ubiegły piątek nad ranem straż pożarna i policja zostały powiadomienie o czterech płonących kontenerach na śmieci w centrum miasta. Przyczyną ewidentnie było celowe podpalenie, bo płonące pojemniki stały przy różnych ulicach. Strażacy ugasili pojemniki, a policja rozpoczęła poszukiwania sprawców. Sprawdzono czy przypadkiem nie nagrały ich kamery miejskiego monitoringu. Trop okazał się trafny.

– Dwa dni po zdarzeniu strażnicy miejscy obsługujący system miejskiego monitoringu przekazali nam informację, że na przeanalizowanych nagraniach są prawdopodobni sprawcy podpaleń. Zidentyfikowani w ten sposób dwaj mieszkańcy Świdnika w wieku 41 i 32 lata, po przeprowadzeniu dodatkowych czynności weryfikacyjnych, zostali zatrzymani – informuje podinspektor Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Obaj usłyszeli zarzut uszkodzenia mienia o łącznej wartości blisko 3 tys. zł. Za tego rodzaju przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here