Mordercze biegi Ruchu Izbica

Trzech zawodników Sekcji Biegowej Ruchu Izbica wzięło w ostatnim czasie udział w niezwykle wymagających imprezach biegowych.


Jako pierwszy na zwarcie z morderczym dystansem zdecydował się Marcin Ścibor, który zameldował się w Bieszczadach na legendarnym już Biegu Rzeźnika. Po zaliczeniu w latach ubiegłych dystansów na 10 km, 49 km i 80 km, tym razem Marcin postanowił zmierzyć się z trasą Rzeźnika Ultra, czyli 109 km i 5 300 m przewyższeń! Jak postanowił tak zrobił i z czasem 20 godzin, 31minut i 45 sekund ukończył ten niesamowicie wymagający dystans na 100. miejscu w stawce prawie 200 zawodników. O skali trudności tego wyzwania niech świadczy fakt, że aż 25 procent startujących do mety nie dotarło.

Dzień później, w niedzielę, dwójka triathlonistów Ruchu Izbica, Andrzej Łoiński i Tomasz Kogut, wystartowała w swoim najważniejszym w tej części roku wyścigu – triathlonie rozgrywanym nad Zalewem Zimna Woda w Łukowie. Obaj startowali na dystansie jedna druga Ironman, czyli: 1,9 km pływania, 90 km rowerem i 21,1 km biegu. Łoiński uplasował się na 22. miejscu open i 10. w swojej kategorii wiekowej, a Kogut na 52. miejscu open. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here