Most na Łopie nieczynny

We wtorek (2 sierpnia) rozpocznie się przebudowa mostu na Łopie w Łopienniku Dolnym. Żeby dojechać do Krasnegostawu, kierowcy będą musieli skorzystać z dróg alternatywnych.

Przebudowa mostu na rzece zgodnie z umową między Zarządem Dróg Powiatowych w Krasnymstawie, a wykonawcą, ma zakończyć się do 30 kwietnia przyszłego roku. W trakcie prowadzonych prac ponad 200-metrowy odcinek drogi powiatowej od skrzyżowania w Łopienniku Dolnym w kierunku Krasnegostawu zostanie całkowicie wyłączony z ruchu.

Dyrektor ZDP Marek Klus miał nadzieję, że wykonawca z rozpoczęciem prac wstrzyma się jeszcze kilka tygodni, na okres żniw, ale ten niemal z marszu przystąpił do pracy. – Zależało nam, by ułatwić przejazd kombajnom, ale wykonawca chce rzucić dość duże siły na tę inwestycję i jeśli pogoda dopisze, zamierza ukończyć ją jeszcze przed terminem, może nawet w tym roku – mówi M. Klus.

Kierowców zmierzających w kierunku Krasnegostawu czekają objazdy. Mogą poruszać się gminnymi drogami przez Łopiennik Podleśny, bądź dojechać do krajowej siedemnastki w Łopienniku Górnym, która prowadzi w stronę miasta. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here