Most odebrany, można jeździć

Pierwszą inspekcję nowego mostu przeprowadzili wicestartosta Bartłomiej Pejo i wójt Daniel Baj

W ubiegłym tygodniu oficjalnie zakończyła się jedna z ważniejszych drogowych inwestycji powiatu świdnickiego – przebudowa mostu na rzece Giełczew w Biskupicach. Remont kosztował ok. 2,5 mln zł.


Prace związane z przebudową mostu ruszyły w ubiegłym roku. Plan był taki, że zakończą się zimą, ale pogoda, pandemia i trudności w terminowym pozyskaniu poszczególnych materiałów budowlanych pokrzyżowały te plany. Od ubiegłego tygodnia kierowcy mogą korzystać już z nowej przeprawy. Inwestycja jest zakończona, a odbioru w ubiegły czwartek, 10 czerwca, dokonali Bartłomiej Pejo, wicestarosta świdnicki i Daniel Baj, wójt gminy Trawniki.

– Wyczekiwany przez mieszkańców i przedsiębiorców most w Biskupicach dzisiaj oficjalnie został odebrany. Jest nowocześnie i przede wszystkim bezpiecznie. Oby posłużył na kolejne kilkadziesiąt lat – napisał na Facebooku wicestarosta Pejo.

Koszt budowy nowego mostu to ponad 2,5 mln zł. Połowa tej kwoty do środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Resztę stanowi wkład powiatu (785 tys. zł) oraz gminy Trawniki (500 tys. zł). (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here