Most w Latyczowie jak nowy

Zakończył się remont mostu na rzece Wieprz w Latyczowie w gminie Krasnystaw. Mieszkańcy mogą już korzystać z przeprawy wyremontowanej przez żołnierzy z Dęblina.

W imieniu inwestorów i wykonawców robót symbolicznego przecięcia wstęgi na moście dokonali m.in.: wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik, koordynator prac z ramienia Jednostki Wojskowej 3248 w Dęblinie podporucznik Krystian Błaszczyk oraz sekretarz gminy Krzysztof Gałan i skarbnik Małgorzata Kościuk.

Ze względu na zły stan techniczny most na rzece Wieprz w Latyczowie został zamknięty prawie rok temu. Ze starej przeprawy zostały w nim m.in. żelbetowe podpory i stalowe dźwigary, natomiast cała konstrukcja jezdna z chodnikami i poręczami została wymieniona.

Dzięki współpracy z wojskiem na realizację całej inwestycji gmina wydała około 100 tys. zł. Zapewniła żołnierzom m.in. noclegi i wyżywienie, a także pokryła koszty paliwa i wszystkich materiałów. Szacuje się, że gdyby remont zleciła zewnętrznej firmie wydałaby kilkaset tysięcy złotych więcej. Z nowego mostu w Latyczowie cieszą się zarówno rolnicy, którzy w tej okolicy mają swoje łąki, jak również inni użytkownicy, którzy mają krótszy dojazd do miejscowości Tuligłowy. (k)