Motocyklowe atrakcje na Żółtańcach

Wielkie atrakcje czekają na miłośników jednośladów w niedzielę (30 maja). Na torze motocrossowym Automobilklubu Chełmskiego w Żółtańcach odbędzie się 1. runda widowiskowego cyklu Motocykle Lublin Enduro Race.

– Celem imprezy oprócz sportowej rywalizacji jest propagowanie bezpiecznego uprawiania sportów motocyklowych w przystosowanych do tego miejscach. A tor motocrossowy w Żółtańcach w ostatnim czasie dzięki grupce entuzjastów bardzo się zmienił. W tej chwili jest to chyba najciekawszy tor w województwie lubelskim – zachęca do udziału w wydarzeniu Grzegorz Gorczyca z Automobilklubu Chełmskiego.

W zawodach mogą wystartować zarówno zawodnicy z licencją, jak również amatorzy posiadający motocykle terenowe. Wymóg: motocykle muszą być sprawne technicznie, ale nie muszą posiadać dowodu rejestracyjnego ani osprzętu. Szczegółowy regulamin oraz link do zapisów dla uczestników dostępne są na profilu „Motocykle Lublin Enduro Race” na Facebooku.

Zawody rozpoczną się o godz. 8:40 wyścigami quadów. Od godz. 10:10 planowane są wyścigi juniorów, a od 12:30 – seniorów. – Organizatorzy apelują do publiczności o rozwagę i ostrożność podczas kibicowania oraz dyscyplinę i podporządkowanie się poleceniom osób funkcyjnych – podkreśla Gorczyca.

Organizatorami zawodów są firma Enduro Enjoy oraz Motocykle Lublin, a patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Chełm. (opr. pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here