Motocyklowe święto

Wszystko zaczęło się od wuesek, ale z czasem coroczne zloty powiększały się o miłośników wszystkich motocykli. Już w najbliższy weekend właściciele warczących maszyn zjadą do Świdnika po raz dziewiąty.
IX Ogólnopolski Zlot Motocykli WSK i innych został zaplanowany na najbliższy weekend (27-28 sierpnia). Miejscem spotkania miłośników warczących dwóch kółek będzie trawiaste lotnisko przy ul. Sportowej. Swój udział w wydarzeniu już zapowiedzieli pasjonaci motocykli z całej Polski i nie tylko. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury. Na zlot zaprasza również Świdnicki Klub Motocyklowy „Usarz”.
Oczywiście podczas dwudniowej imprezy będzie można zobaczyć odnowionebłyszczące wueski, które narodziły się w PZL-Świdnik, czyli tuż po sąsiedzku, ale podczas wydarzenia nie zabraknie również innych motocykli i wielu dodatkowych atrakcji. Uczestnicy zlotu zaczną przyjeżdżać do Świdnika w sobotę od południa. Na 16.00 została zaplanowana parada motocyklowa ulicami miasta. Tuż po jej zakończeniu o 17.30 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie zlotu. Na uczestników będą również czekały najróżniejsze konkursy. Od 19.00 rozpocznie się część muzyczna wydarzenia. Na scenie zagrają zespoły MPO, Guitar Force i Czarny Ziutek z Killerami.

W niedzielę od 10.00 uczestnicy zlotu będą mogli spróbować lokalnych produktów i spotkać się z Anią Jackowską, autorką książki „Kobieta na motocyklu”. Pisarka relacjonuje w niej swoją podróż, która liczyła 10 tys. kilometrów. Odwiedziła podczas niej m.in. Serbię, Bułgarię, Turcję, Syrię i Jordanię. Na 13.00 został zaplanowany pokaz stuntu motocyklowego grupy Frantic Riders Squad. Zlot zakończy parada jednośladów (od 14.30) i wizyta w Strefie Historii, w której na gości będzie czekać wystawa zdjęć akrobatycznej grupy motocyklowej.
Dodatkowo podczas zlotu odbędzie się giełda staroci i części motocyklowych. Uczestnicy będą mieć do dyspozycji strzelnicę. Będzie na niej również przeprowadzony pokaz ASG (Automatic Soft Gun). Na uczestników wydarzenia będą czekały również hamownia motocyklowa i symulator jazdy na kole. Pakiet startowy dla uczestników zlotu kosztuje 40 zł i zawiera koszulkę, blachę, miejsce na polu namiotowym, napój i posiłek. (kal)