Motorowcy już sparują

Choć w trzech sparingach Motor zdobył już 14 bramek, wśród ich strzelców nie ma Konrada Nowaka, który wystąpił zarówno w spotkaniu ze Stalą Kraśnik (zdjęcie powyżej), jak i Górnikiem

Dwa wysokie zwycięstwa bez straty gola ze Stalą Kraśnik i Lewartem Lubartów oraz zdecydowana porażka z Górnikiem Łęczna – to bilans pierwszych gier sparingowych rozegranych przez lubelski Motor w ubiegłą środę oraz sobotę.

Sparingowe granie motorowcy rozpoczęli z wysokiego „C”, pokonując w środę kraśnicką Stal aż 5:0.

W meczu z beniaminkiem III ligi miał zagrać Mateusz Majewski, 26-letni napastnik, który dwa dni wcześniej został pierwszym zawodnikiem w zimowym oknie transferowym pozyskanym przez lubelska drużynę. Z powodu choroby na ponowny debiut – Majewski, który jest wychowankiem BKS-u Lublin reprezentował już w przeszłości barwy Motoru – w sezonie 2014/2015 zaliczył cztery trafienia w 26 spotkaniach – musiał zaczekać do soboty.

W weekend „żółto-biało-niebiescy” rozegrali dwa mecze. Najpierw drużyna w składzie między innymi z Tomaszem Brzyskim, Grzegorzem Boninem i wspomnianym już Mateuszem Majewskim przegrała 1:4 z II-ligowym Górnikiem Łęczna.

Następnie pozostali zawodnicy, którzy nie wystąpili przeciwko łęcznianom zmierzyli się z Lewartem Lubartów i rozgromili wicelidera IV ligi aż 8:0.

W pierwszej połowie klasycznego hat-tricka zaliczył Michał Paluch. 24-latek na skompletowanie trzech goli potrzebował niespełna 15 minut!

Kolejne sparingi Motor rozegra w sobotę, 26 stycznia. Najpierw o godzinie 11 lublinianie zmierzą się z Kryształem Werbkowice, a następnie o 13 z Resovią. Oba spotkania odbędą się na bocznym boisku Areny Lublin. BAS

Karnety na rundę wiosenną już dostępne!

Rozpoczęła się sprzedaż karnetów na domowe mecze Motoru w rundzie wiosennej sezonu 2018/19. Wejściówki dostępne są do zakupu w punktach stacjonarnych (siedziba klubu przy ul. Stadionowej oraz w Lombardach Amsterdam 24h przy ul. Lwowskiej 6d i Placu Dworcowym 4 – całodobowo), a także on-line na stronie bilety.motorlublin.eu.

Karnety uprawniają do wejścia na siedem domowych spotkań ligowych w okresie od marca do maja 2019 roku. Ostatnie dwa domowe mecze Motoru w rundzie wiosennej, w których lublinianie zmierzą się z Podhalem Nowy Targ oraz Wiślanami Jaśkowice, nie są objęte ofertą karnetową. Spotkania te będą w pełni biletowane w związku z rozgrywaniem zawodów na stadionie innym niż Arena Lublin.

Ceny sektor ultras (H1, H2) i normalny (F1, I3, I4): normalny – 60 zł, ulgowy – 42 zł, dzieci do lat 13 lub osoby pow. 70 lat. – 12 zł; Premium: 90 zł i 72 zł; VIP – 180 zł.

Tak sparowali motorowcy

16 stycznia

Motor Lublin – Stal Kraśnik 5:0 (2:0)

Motor – I połowa: Sobieszczyk – Michota, Ranko, zawodnik testowany, Kraśniewski, D. Kamiński, Cichocki, Bonin, Gałecki, Brzyski, Nowak; II połowa: Olszewski – Wołos, zawodnik testowany, R. Majewski, Michota, Darmochwał, Sz. Kamiński, Buczek, D’Apollonio, Rak, Dusiło
Bramki: z. testowany 15, D. Kamiński 33, Sz. Kamiński 59, Darmochwał 82, Majewski 90.
19 stycznia

Górnik Łęczna – Motor Lublin 4:1 (2:0)

Motor: Sobieszczyk – Wołos, R. Majewski, z. testowany, Kraśniewski, Brzyski, Gałecki, Bonin (53 Sz. Kamiński), D. Kamiński, Nowak, M. Majewski (46 Rak).
Bramki: Mroczek 13, z. testowany 20, z. testowany 58, Cielebąk 80 – D. Kamiński 68.

Motor Lublin – Lewart Lubartów 8:0 (5:0)

Motor: Olszewski (60 Łakota) – z. testowany (46 Kopyciński), Ranko, Cichocki, Michota, D’Apollonio, Buczek, Sz. Kamiński (46 Rybak), Pożak, Darmochwał, Paluch (46 Dusiło)
Bramki: Darmochwał 13 z karnego, Paluch 24, 37, 38, Sz. Kamiński 36, Pożak, 57, 65, Dusiło 64.