Motyle polecą do Krakowa

Werdykt nie mógł być inny! Piękny spektakl taneczno-teatralny „Chwilo trwaj”, zaprezentowany przez zespół „Motyle” z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło Świdnik, wygrał regionalne eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu „Albertiana”. Podopieczni Renaty Elmerych wezmą udział 18 marca w gali finałowej, która odbędzie się na dużej scenie krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego.


„Motyle” urzekły widzów zgromadzonych w sali Centrum Kultury w Lublinie, gdzie we wtorek odbywały się regionalne finały „Albertiany”, a także konkursowe jury, w którym zasiedli: Marta Łącka-Bert, Łukasz Witt-Michałowski, Piotr Kiliański i Małgorzata Godek-Wójcik, przepięknym, barwnym widowiskiem muzyczno-tanecznym. Podczas występu świdniczan podziw budziły piękna choreografia i układy taneczne.

– To były chwile, które chcielibyśmy by trwały, chwile, które miło się kojarzą, jednym ze spotkaniem z przyjacielem, innym ze spotkaniem miłosnym z ukochaną – mówi o przedstawieniu Renata Elmerych, choreograf z ponad 20-letnim stażem, która od ponad pół roku wraz z podopiecznymi z Warsztatów Terapii Zajęciowej przygotowywała 12-minutowy spektakl. Szczególną furorę podczas występu świdniczan wywołał zachwycający walc wiedeński oraz świetne wykonanie przez Daniela Dolińskiego i Seweryna Cioczka „My way” Franka Sinatry.

– Pierwszy raz dostałem się z grupą do finału „Albertiany”. Blisko było także przed dwoma laty, gdy sam w półfinałach wykonywałem piosenkę Dżemu „Do kołyski” – powiedział „Nowemu Tygodniowi” tuż po ogłoszeniu wyników regionalnych finałów Daniel Doliński, który w zajęciach organizowanych przez PSONI Koło Świdnik uczestniczy od 2002 roku.

Teraz przed „Motylami” występ w Krakowie. Podczas gali finałowej, zaplanowanej na 18 marca w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, zaprezentuje się pięć najlepszych zespołów teatralnych oraz pięcioro najlepszych wokalistów – zwycięzców finałów regionalnych.

– To dla nas wielkie wyróżnienie – stanąć na scenie jednego z najstarszych i najpiękniejszych teatrów w Polsce, na deskach na których grały największe gwiazdy – wyznaje Renata Elmerych, która przed rokiem gościła już w Krakowie z inną świdnicką – grupą „Pasjonaci” z Środowiskowego Domu Samopomocy PSONI, która wygrała regionalne finały 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczość Teatralno-Muzycznej „Albertiana”.

Gościnnie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego wystąpi także Teatr „Radwanek”, prowadzony przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Finał uświetni ceremonia wręczenia Medali św. Brata Alberta. Otrzymają je osoby szczególnie zaangażowane w działania służące środowisku osób niepełnosprawnych. BAS

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here