Może za dwa lata?…

Nie ma szans na remont w tym roku Szkoły Podstawowej nr 20 przy al. Piłsudskiego. Placówka czeka na niego od wielu lat.


Szkoła Podstawowa nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego mieści się w budynku z lat 50-tych ubiegłego wieku usytuowanym przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Lubelskiego Lipca ’80. Obiekty szkoły nie przeszły gruntownego remontu od czasu ich wybudowania. Właśnie dlatego placówka bardzo liczy na zapowiadane prace, które mają objąć kompleksową termomodernizację budynku – w tym m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych, właściwą izolację i docieplenie fundamentów czy wymianę części okien. Prace zwieńczy nowa elewacja, która zastąpi poszarzałe i pomazane przez wandali ściany.

Urząd Miasta Lublin uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa lubelskiego na lata 2014-2020 dla większego programu obejmującego termomodernizację kilku szkół w mieście. Wśród nich znalazła się też „dwudziestka”, dla której koszt prac oceniono na niecałe 2 miliony złotych. W tym roku planowano przeprowadzenie postępowania przetargowego, wybór wykonawcy oraz początek prac. Przetarg zgodnie z planem miał zostać ogłoszony jeszcze w drugim kwartale bieżącego roku. Nie został jednak ogłoszony do chwili obecnej. I jak się okazuje sytuacja prędko nie ulegnie zmianie.

– Aktualizowane na bieżąco plany postępowań Urzędu Miasta Lublin na 2019 rok informują o przewidywanych terminach wszczęcia postępowań. Nie jest to jednoznaczne z ogłoszeniem przetargów. Realizujemy termomodernizację szkół podstawowych nr 18 i 33 oraz III Liceum Ogólnokształcącego. Z uwagi na ograniczone środki w budżecie na rok 2019 termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 20 została przesunięta do realizacji na lata 2020/21. – poinformował nas Grzegorz Jędrek z biura prasowego w lubelskim ratuszu.

Zagrożona jest także rewitalizacja trawiastego boiska przy szkole, która została wywalczona przez mieszkańców w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim. Szkoła ogłosiła co prawda przetarg na realizację tego zadania na początku lipca, ale nie zgłosił się do niego żaden podmiot zainteresowany realizacją prac.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here