Nie można korzystać z cudzego logo

Przy okazji apelu o to, aby chełmianie zgłaszali się do udziału w akcji, Bożena Szukało ostrzegła przed osobami, używającymi w sposób nieuprawniony logo „Szlachetnej Paczki”.

Chodzi o jedną z chełmskich firm, która na Facebooku zamieściła apel: „jak co roku organizujemy akcję Szlachetna Paczka, zbieramy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, odzież oraz zabawki… Paczka trafi do Chełmskiego Domu Dziecka. Prosimy o okazanie dobrego serca. Dajmy dzieciom uśmiech i szczęście…”. Obok wpisu zamieszczono logo „Szlachetnej Paczki”.
– Nie wiem, jaki cel przyświeca tym osobom, ale wygląda na to, że podszyły się pod nas, wykorzystując logo „Szlachetnej Paczki” bez naszej wiedzy i zgody – mówi Szukało. – My nie prowadzimy zbiórki pieniędzy, żywności, zabawek ani niczego innego przed finałem naszej akcji, planowanym w dniach 9 i 10 grudnia. Poza tym w ramach naszej akcji paczkę dla rodziny przygotowuje darczyńca, który zgłosił się przez stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl i skontaktował z wolontariuszem, opiekunem danej rodziny. Jeżeli ktoś chce pomóc i dostarczyć dodatkowo jakąś pomoc to tylko i wyłącznie w czasie finału do naszego magazynu w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich przy ulicy Reformackiej w Chełmie. Ostrzegam przed różnymi osobami, które czasem chcą wykorzystać sytuację i czyjąś biedę do własnych celów.
Sprawę nieuprawnionego użycia logo udało się załatwić polubownie, a wpis o zbiórce firma usunęła. (mo)