Można pić wodę z kranu

Mieszkańcy gminy Krasnystaw mogą odetchnąć z ulgą. Woda z wodociągów w Krynicy, Niemienicach i Latyczowie znów nadaje się do spożycia. Sanepid pobrał kolejne próbki wody do badań i wyniki nie wykazały zanieczyszczenia.

Przez kilka dni ponad 1 500 mieszkańców gminy Krasnystaw nie mogło korzystać z wody, bo sanepid w badanych próbkach z wodociągów w Niemienicach, Latyczowie i Krynicy stwierdził bakterie coli. Z ujęcia w Niemienicach na co dzień korzysta około 600 osób z Niemienic, Zażółkwi, Rońska i Białki Wieś. Wodociąg w Latyczowie zaopatruje w wodę 320 mieszkańców tej miejscowości. Z kolei ujęcie w Krynicy pozwala doprowadzić wodę do Bzitego, Józefowa, Krupe Kol. oraz Czarnoziemu w gm. Krasnystaw i Hruszowa Kol. w gminie Rejowiec. Korzysta z niego ponad 600 osób. Woda z sieci nadawała się wyłącznie do spłukiwania toalet.

Co istotne, wodociąg w Krynicy został zanieczyszczony już po raz drugi w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. W sierpniu br. sanepid w pobranych próbkach wody również stwierdził bakterie coli.

Kilkudniowe chlorowanie i płukanie gminnej sieci wodociągowej pomogło. Jeszcze w piątek 17 września krasnostawski sanepid stwierdził, że woda z ujęć w Latyczowie i Niemienicach nadaje się do picia. Z kolei w poniedziałek 20 bm. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krasnymstawie poinformowała o przydatności wody do spożycia przez ludzi z wodociągu gminnego w Krynicy. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here