Można się nadziać

Na nisko zwisającą nad chodnikiem gałąź skarży się jeden z naszych Czytelników. Chodzi o rejon przystanku autobusowego „Skarpa 01” przy ulicy Nadbystrzyckiej.


Pan Marek nie tylko skontaktował się z naszą redakcją, ale też zgłosił sprawę Straży Miejskiej. – Zgłoszenie dotyczyło nisko zwisającej nad chodnikiem gałęzi drzewa przy ul. Nadbystrzyckiej, około 40 metrów od przystanku „Skarpa 01”.

Zostało przekazane do biura Miejskiego Architekta Zieleni. Otrzymaliśmy informację, że gałąź zostanie przycięta – mówi Ryszarda Bańka ze Straży Miejskiej w Lublinie. „Przerośnięte drzewa” to dość częste zjawisko w naszym mieście. – W ubiegłym roku otrzymaliśmy 81 zgłoszeń na temat drzew i krzewów utrudniających poruszanie się po chodnikach albo stwarzających zagrożenie, poprzez np. złamane, zwisające gałęzie lub zasłaniających znaki drogowe – dodaje R. Bańka.

Strażnicy także przekazywali tego typu zgłoszenia do Biura Miejskiego Architekta Zieleni. – Były to zazwyczaj pojedyncze zgłoszenia z różnych ulic miasta. Do powtarzających się należała ul. Sławinkowska (4 zgłoszenia), ul. Abramowicka (3 zgłoszenia) i ul. Bronowicka (3 zgłoszenia) – wylicza R. Bańka. GR