MPRD leje asfalt

Będąca na początku bieżącego roku w finansowych tarapatach miejska spółka MPRD w okresie letnim ma co robić. Firma wygrała kilka ważnych przetargów na remont czy przebudowę miejskich dróg.

Pracownicy MPRD budują rondo przy zbiegu ulic Zielnej i Obłońskiej oraz nową drogę w kierunku powstającego marketu budowlanego PSB „Mrówka”. Za wykonane prace Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych skasuje ponad 1,8 mln zł. Miejska spółka rozpoczęła też budowę ul. Okszowskiej, która będzie alternatywą dla ul. Rejowieckiej i al. Przyjaźni na czas przebudowy krajowej „Dwunastki” oraz dojazdem do hipermarketu budowlanego „Castorama”. Za całość MPRD otrzyma ponad 2,2 mln zł.
Spółka zaoferowała też najniższą cenę w przetargu na budowę drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych przy ul. Hutniczej, wyceniając roboty na 1 764 000 zł. Miasto na ten cel przewidziało 1,8 mln zł, zatem, jeśli oferta MPRD będzie zgodna ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, spółka wygra przetarg. To nie koniec. Wszystko wskazuje również na to, że MPRD wymieni asfalt na odcinku ul. Hrubieszowskiej, za co weźmie 550 tys. zł. Ponadto za 92 tys. zł ma ułożyć nową nakładkę na ul. Stephensona, a za 78 tys. zł na Wiejskiej, na odcinku od Hrubieszowskiej do Granicznej. Kolejną inwestycją, jaką wykona MPRD, jest wylanie asfaltowej nawierzchni na ul. Bogdanowicza. Te prace spółka wyceniła na 94 tys. zł. (ptr)