Mrówka prawie pewna

Grupa Polskie Składy Budowlane nie zmienia swoich zamiarów inwestycyjnych i chce wybudować w Chełmie market „Mrówka”. Firma spod Buska-Zdrój wystąpiła do prezydent Agaty Fisz z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej, dotyczącej całego przedsięwzięcia.

 

O planach budowy marketu „Mrówka” w Chełmie przez Grupę Polskie Składy Budowlane mówi się od kilku miesięcy. Dziś już wiadomo, że mieszcząca się pod Buskiem-Zdrój firma nie zamierza rezygnować ze swoich zamiarów inwestycyjnych. PSB złożyła do prezydent Agaty Fisz wniosek o wydanie decyzji środowiskowej, dotyczącej planowanego przedsięwzięcia. Wszystko wskazuje na to, że firma nie będzie musiała sporządzać czasochłonnego raportu oddziaływania inwestycji na środowisko i w dość krótkim czasie może dostać decyzję. A to pozwoli jej na złożenie wniosku o pozwolenie na budowę.
Market budowlany „Mrówka” ma powstać w okolicach ul. Zielnej. Jeszcze w tym roku miasto planuje wybudować rodno u zbiegu Zielnej i Obłońskiej. Grupa PSB z kolei będzie musiała zadbać o drogi dojazdowe do swojego marketu. Jak ustaliliśmy, docelowo w „Mrówce” ma pracować 50 osób.
Tymczasem coraz głośniej mówi się też o budowie w Chełmie hipermarketu budowlanego „Castorama”. Obiekt miałby powstać na działkach przy al. Przyjaźni, gdzie od kilku lat jest planowana budowa centrum handlowego „Lokomotywownia”. O tym, że plany budowy są poważne, świadczy fakt, iż inwestorzy wystąpili do miasta o uzyskanie pozwoleń dla infrastruktury obsługującej przyszły kompleks. (ptr)