Mrozula wkracza do służby

Rosną kadry świdnickiej policji – na służbę wstąpił Mrozula, owczarek belgijski. Po półtorarocznym szkoleniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach wraz ze swoim opiekunem asp. szt. Sławomirem Maciągiem, będzie patrolował świdnickie ulice i tropił przestępców.


Świdniccy policjanci zapewniają, że Mrozula jest doskonale wyszkolony, pełen energii i zapału do służby. Owczarek będzie na co dzień wraz ze swoim opiekunem pełnił służbę patrolową w mieście, ale też spróbuje pracy kryminalnej, tropiąc ślady i zapachy.

Opiekunem Mrozuli został asp. szt Sławomir Maciąg, który od lat jest przewodnikiem innego czworonożnego bohatera świdnickiej komendy – owczarka Logo, dzięki któremu udało się zatrzymać niejednego dilera narkotyków.

Oprócz Mrozuli i Loga, świdnicka policja posiada jeszcze dwa owczarki niemieckie. Jeden jest psem patrolowo-trapiącym, a drugi specjalizuje się w odnajdywaniu materiałów wybuchowych. Policja bardzo ceni sobie czworonożne wsparcie i dba o swoich podopiecznych.

– Wszystkie psy wykorzystywane są w codziennej służbie i na stałe zamieszkują w specjalnie przystosowanych kojcach na terenie naszej jednostki – informuje Elwira Domaradzka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Joanna Niećko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here