Multifunkcyjne centrum jak się patrzy

Podczas konferencji Filip Cieszkowski, dyrektor Biura Marketingu w KSC i Radosław Szczerba, prezes Avii w obecności zaproszonych  gości (stoją od lewej): burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona, wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszarda Czarneckiego, wiceministra aktywów państwowych Artura Sobonia i Artura Wasila, prezesa LW Bogdanka SA, podpisali list intencyjny w sprawie kontynuacji współpracy w zakresie sponsoringu I zespołu piłki siatkowej

Świdnik doczeka się w końcu hali sportowo-widowiskowej z prawdziwego zdarzenia. Przy ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego, nieopodal budynków programu Mieszkanie Plus za 60 milionów powstanie Multifunkcyjne Centrum Rozwoju. – Pieniądze na inwestycje będą pochodziły z Rządowego Funduszu Polski Ład – zapowiedział podczas poniedziałkowej konferencji podsumowującej występy siatkarzy Polskiego Cukru Avii w Tauron 1. Lidze w sezonie 2020/2021, wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.

Wiceminister Soboń zanim wspomniał o budowie nowej hali podziękował sponsorom świdnickiego klubu za wsparcie w zakończonym niedawno sezonie. – Ta współpraca, którą rozpoczęliśmy zarówno z Krajową Spółką Cukrową, jak i z Lubelskim Węglem Bogdanka dla siatkówki w Świdniku była znakomitym pomysłem i wielkim wsparciem, ale także mam takie przekonanie, że była dobrą inwestycją ze strony obu tych spółek – mówił Artut Soboń, dodając, że zaangażowanie w siatkówkę jest czymś, co doskonale uzupełnia ofertę sponsorską i działania marketingowe na polu sportowym, które te spółki organizują. – Połączenie tej pasji do siatkówki z doświadczeniem i profesjonalizmem KSC i LW Bogdanka przyniosło dobre efekty. Meldujemy wykonanie zadania. Takiego roku jeszcze w lubelskiej siatkówce nie było – A. Soboń zwrócił się do obecnego na konferencji wiceprezesa  Polskiego Związku Siatkówki Ryszarda Czarneckiego.

Chwilę później wiceminister pochodzący ze Świdnika zapowiedział, że dzięki rządowemu funduszowi Polski Ład siatkarze w niedługiej przyszłości grać będą w nowej hali. – Szacunkowy koszt jej budowy wynosi około 60 milionów złotych. Projekt w 90 procentach zostanie sfinansowany ze środków Polskiego Ładu, resztę pokryje samorząd – powiedział Artur Soboń. – Ten projekt będzie miał w pełni moje wsparcie i na każdym etapie będę starał się pomagać. Mam nadzieję, że już niedługo spotkamy się po to, aby ogłosić finansowanie tej ogromnej inwestycji, potem wykonanie dokumentacji, wreszcie realizację i pierwszy mecz Avii Świdnik na tych obiektach – dodał A. Soboń.

– To nie będzie tylko hala sportowa, gdzie mecze rozgrywać będą siatkarze, ale Multifunkcyjne Centrum Rozwoju. Będą w nim organizowane targi, wydarzenia kulturalne – mówi o obiekcie, który miałby powstać przy ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. – Hala widowiskowo-sportowa z widownią na 3 tysiące osób będzie miała różne moduły, które pozwolą na bardzo intensywnie życie temu obiektowi – dodaje W. Jakson.

Marcin Dmowski, zastępca burmistrza ds. inwestycji i rozwoju w rozmowie z tygodnikiem przyznaje, że gotowy jest już program funkcjonalno-użytkowy Multifunkcyjnego Centrum Rozwoju.

– Lada dzień złożymy wniosek do Polskiego Ładu. Jeśli uda się pozyskać te fundusze  jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na projekt. Obiekt zostanie wybudowany w systemie „Projektuj i buduj” – mówi M. Dmowski.

BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here