Multimedialne lekcje biologii

Multimedialny sprzęt o wartości 35 tys. zł wygrali uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku. W ubiegły czwartek, 3 października, uroczyście otworzono nową pracownię multimedialną.


To efekt ich udziału w konkursie „25 na piątkę z plusem!”, ogłoszonym dla szkół przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie z okazji 25-lecia swojej działalności.

– Nasi uczniowie nie zawsze mogą konkurować z rówieśnikami pod względem matematycznym czy językowym, ale za to w działaniach plastycznych, ekologicznych, sportowych radzą sobie świetnie. Dlatego zawsze staramy się podejmować takie inicjatywy – mówiła Elżbieta Krupa, dyrektor SOS-W.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy został nagrodzony, jako jeden z 25. w całym województwie lubelskim. Takie wyróżnienie spowodowało, że do placówki trafiło 35 tys. zł na stworzenie pracowni biologicznej, której wyposażenie znacznie ułatwi naukę.

– Nasze dzieci potrzebują konkretów, obrazów, plastycznego działania. Za zgodą kuratorium kupiliśmy 9 tabletów, z których podczas lekcji korzystają uczniowie, a także monitor interaktywny (już czwarty w naszym ośrodku), wizualizer, a także niezbędne oprogramowanie komputerowe – dodaje E. Krupa.

Żeby zdobyć nowy sprzęt, trzeba było przygotować film promujący pozytywne postawy i zachowania w obszarze ochrony środowiska i przyrody, jak i uświadamiający zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego gospodarowania zasobami środowiska naturalnego.

Wyrazy uznania dla uczniów i nauczycieli przekazała Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty.

– Podejmujecie wiele wartościowych inicjatyw. Dziękuję za waszą codzienną pracę – podkreślała Teresa Misiuk.

Placówkę prowadzi powiat świdnicki i podczas uroczystości głos zabrał też starosta.

– Niezwykle miło słyszeć tak wiele dobrych słów na temat waszej aktywności. Jesteśmy dumni z tego jak działacie, jak reprezentujecie powiat świdnicki – mówił Łukasz Reszka, starosta powiatu świdnickiego. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here