Murawina najlepsza

Konkurowali z zespołami z kilku krajów Europy. I okazali się najlepsi! Tancerze grupy „Murawina” Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej zajęli pierwsze miejsce na międzynarodowym przeglądzie zespołów ludowych „Świat, sztuka i morze” w Bułgarii.

Na swoim koncie mają mnóstwo nagród w konkursach krajowych. Tym razem postanowili spróbować swoich sił w zmaganiach na szczeblu międzynarodowym. Spisali się na medal. I to ten złoty. W swojej kategorii wiekowej, czyli 12-15 lat, grupa „Murawina” Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej zdobyła pierwsze miejsce.

– Festiwal „Świat, sztuka i morze” organizowany jest już od wielu lat. Biorą w nim udział uczestnicy z wielu krajów, m.in. Litwy, Słowacji, Rosji, Ukrainy i Białorusi. Nie brakuje także zespołów z Polski – mówi Małgorzata Paździor-Król, dyrektor Chełmskiego Domu Kultury. – Dzięki finansowemu wsparciu pani prezydent Agaty Fisz, za które bardzo dziękujemy, w tym roku mogły w nim także wystartować nasze dzieci. I jesteśmy z nich dumni! – dodaje. (mg)