Muszkieterowie chcą podbić Świdnik

Najprawdopodobniej już w lipcu swoją działalność rozpocznie sklep sieci Bricomarche. Będzie zatrudniał ponad 20 osób. Klienci się cieszą, a właściciele lokalnych sklepów ogrodniczo-budowalnych wręcz przeciwnie, bo wyrośnie im groźna konkurencja.


Trwa budowa pierwszego w Świdniku supermarketu francuskiej sieci Bricomarche. Market oferujący materiały budowlane, wykończeniowe, narzędzia do majsterkowania oraz artykuły ogrodnicze i dekoracyjne ma mieć powierzchnię 2 tys. mkw. Powstaje u zbiegu ulic Żwirki i Wigury, Jana III Sobieskiego i Sportowej. Świdniczanie cieszą się, że w miastu przybędzie nowy punkt handlowy.

– Na tej działce przez lata nic się nie działo, a szkoda, żeby tak leżała odłogiem. To bardzo dobre miejsce na tego typu działalność. Poza tym powstaną też przecież dodatkowe miejsca pracy – mówi nam jeden z czytelników.

Jak informuje Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor ds. komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów zarządzającej m.in. siecią marketów Bicomarche i Intermarche, otwarcie sklepu zaplanowane jest na lipiec tego roku. Zatrudnienie znajdzie tu 27 osób.
– 19 kwietnia w Urzędzie Pracy w Świdniku odbędzie się Giełda Pracy. Zapraszamy wówczas wszystkie osoby zainteresowane podjęciem pracy w nowo powstającym Bricomarche – dodaje E. Orepiuk-Szymura.

Jeśli po Targach Pracy pozostaną jeszcze wolne etaty, Grupa będzie szukać pracowników za pomocą ogłoszeń w prasie i internecie. Jak dodają przedstawiciele firmy, każdy sklep z Grupy Muszkieterów jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowaną w lokalnych urzędach, co oznacza, że podatki są płacone w danej miejscowości, a właściciele sklepów współpracują z lokalnymi dostawcami. (w)