Muzeum okiem dzieci

Znamy już wyniki ogłoszonego w styczniu przez Muzeum Regionalne w Krasnymstawie konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych pt. Muzeum prezentuje. Tegoroczna, czwarta już edycja, odbyła się pod honorowym patronatem burmistrza Krasnegostawu, a ocenie poddano sto zgłoszonych prac.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu projektu kartki pocztowej nawiązującej do Muzeum w Krasnymstawie, a uczestnicy podczas tworzenia swoich projektów mogli skorzystać z opcji wirtualnego zwiedzania placówki dostępnej na stronie internetowej. W czwartej edycji konkursu wzięło udział 100 uczniów ze szkół podstawowych z terenu powiatu krasnostawskiego: z SP nr 1 w Krasnymstawie, z SP nr 4 w Krasnymstawie, SP w Gorzkowie oraz SP w Tarzymiechach i Niepublicznej SP w Żulinie.

Zwyciężyła Martyna Micewicz przed Martyną Ziembą i Marią Kowalczyk. Wyróżnienia otrzymali: Lena Cichosz, Emilia Dega, Bartłomiej Kaszak, Paula Kosiak, Amelia Kościuk, Antoni Kozyra, Julia Muszyńska, Antoni Podkowiak, Olga Saran i Hanna Zbrońska. Nagrodę jury otrzymała Alicja Sikorska. Muzeum dziękuje za wsparcie organizacyjne i finansowe konkursu: miastu Krasnystaw, powiatowi krasnostawskiemu, gminie Krasnystaw, CIS Krasnystaw, sponsorowi Bankowi Spółdzielczemu w Izbicy oraz sponsorom prywatnym Bogdanowi Wójcikowi i firmie DM-GAZ S.C. Marcin Nużka i Dominik Sławiński. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here