Muzyczna czeka na utalentowanych

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich zaprasza na bezpłatne zajęcia przygotowujące kandydatów do egzaminu do szkoły.


Szkoła oferuje dwa cykle kształcenia: cztero- i sześcioletni – pierwszy dla uczniów w wieku 8-16 lat, a drugi 6-10 lat, w klasach: fortepianu, akordeonu, klarnetu, saksofonu, gitary, skrzypiec, wiolonczeli, kontrabasu, perkusji, fletu poprzecznego i trąbki. Żeby najmłodsi kandydaci mogli odpowiednio przygotować się do egzaminu, szkoła jak co roku zorganizowała dla nich specjalne zajęcia.

– Dzięki zajęciom kandydaci oraz rodzice mogą zobaczyć, jak wygląda nauka w naszej szkole oraz praca z nauczycielami. W ten sposób dzieci mogą oswoić się z zadaniami, które pojawią się podczas badania przydatności do kształcenia muzycznego, co zmniejszy stres, a zatem będzie miało wpływ na lepszy wynik. Zajęcia są adresowane do dzieci w wieku 6-8 lat – mówi Beata Olszańska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich.

Na zajęcia, które rozpoczęły się 5 lutego, obowiązują zapisy w sekretariacie placówki przy ul. Króla Pole 7 (nr tel. 81 751 68 56). Zajęcia odbywają się w dwóch grupach. Pierwsza spotyka się w środy od 15.10 do 15.40, a druga w piątki od 18.50 do 19.20. Zajęcia potrwają do 24 kwietnia, a pod koniec tego miesiąca okaże się, kto został przyjęty.

W szkole obecnie uczy się ok. 150 uczniów. Ilu zostanie przyjętych w wyniku kwietniowej rekrutacji, dokładnie nie wiadomo. Dla wszystkich utalentowanych miejsce na pewno się znajdzie.  JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here