Na Annę Schweiser nie było mocnych

Anna Schweiser z MKS Mechanik Skorpion Włodawa, wywalczyła tytuł mistrzyni Warszawy w kickboxingu w kat. kadetek starszych.

W miniony weekend odbyły się mistrzostwa Warszawy w kickboxingu kadetów i kadetek starszych w wersji kick-light. W zawodach włodawski klub MKS Mechanik Skorpion reprezentowali: w kat. najcięższej Anna Schweisser (wicemistrzyni Polski) oraz Marcel Kościuczyk (47 kg).

Na turniej sportowcy udali się z trenerami Małgorzatą Chomą oraz Sylwestrem Protasem. Spory sukces w Warszawie osiągnęła Schweiser, która zwyciężyła swoją kategorię i otrzymała tytuł Mistrzyni Stolicy. Finałową walkę wygrała przed czasem, pokonując zawodniczkę klubu ASW Fighter Mogilany. Marcel Kościuczyk w kat. do 47 kg w finale uległ Martinowi Mioduszewskiemu z Klubu Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź i zdobył srebrny medal.

Równorzędnie odbywała się warszawska GRANDA, walki K-1, w których można zobaczyć było wielu utytułowanych kickboxerów jak Kamil Ruta, czy Tomasza Sarara. Wszystko odbyło się w Hali Torwar, Legia Fight Club przy ulicy Łazienkowskiej a organizatorem był Karol Łada, były zawodnik, obecnie trener w Legia Fight Club. Wyjazd do stolicy był możliwy dzięki dofinansowaniu z urzędu miasta we Włodawie oraz sponsorowi Wiesławowi Blicharskiemu, właścicielowi firmy Handbud. (k)