Na czytanie nigdy za wcześnie

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – Wielki Człowiek” od września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Fajsławicach i jej Filii w Siedliskach Drugich ruszył projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat).

– Projekt ogłoszony przez Instytut Książki ma na celu zachęcanie małych czytelników do korzystania z biblioteki i czytania książek, rodziców natomiast do poświęcenia czasu na wspólne czytanie z dzieckiem – mówi Aleksandra Granat z urzędu gminy Fajsławice. – Od dziś każdy przedszkolak urodzony w latach 2013-2016, który przyjdzie do naszej biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start oraz Kartę Małego Czytelnika, którą podpisuje imieniem i nazwiskiem.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały czytelnik otrzyma naklejkę, którą nakleja na Kartę Małego Czytelnika. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania – dodaje. Gmina zaprasza wszystkie chętne przedszkolaki do gminnej biblioteki i zachęca do wzięcia udziału w projekcie. (k)