Na „Ekonomy” nie było mocnych

Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych

Chłopcy z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych zwyciężyli w siatkarskiej licealiadzie, organizowanej przez Miejski Szkolny Związek Sportowy i zostali mistrzami Chełma. Drużyna Doroty Miszczuk wygrała wszystkie swoje mecze, nie tracąc nawet jednego seta!


Zmagania licealistów w siatkówkę, podobnie jak ich szkolnych koleżanek, odbyły się w salach gimnastycznych I LO i II LO. Do rywalizacji przystąpiło siedem szkół. Zabrakło jedynie reprezentacji Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Oto rezultaty eliminacji:

GRUPA „A”: IV LO – I LO 0:2, Zespół Szkół Technicznych – Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych 0:2, I LO – ZSEiM 0:2, ZST – IV LO 2:0, I LO – ZST 2:0, ZSEiM – IV LO 2:0. Kolejność: 1. ZSEiM – 6 pkt., 2. I LO – 5 pkt., 3. ZST – 4 pkt., 4. IV LO – 3 pkt.

GRUPA „B”: Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych – Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych 0:2, II LO – ZSEiT 2:0, ZSBiG – II LO 0:2. Kolejność: 1. II LO – 4 pkt., 2. ZSBIG – 3 pkt., 3. ZSEiT – 2 pkt.

Półfinały i finał odbyły się w sali gimnastycznej II LO. Najpierw II LO pokonało I LO 2:0, a Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych zwyciężył Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych również 2:0. W spotkaniu o trzecie miejsce I LO wygrało z ZSBiG 2:0, z kolei w pojedynku finałowym ZSEiM w identycznym stosunku pokonało II LO. Ostateczna kolejność: 1. ZSEiM (opiekun Dorota Miszczuk), 2. II LO (opiekun Adam Kot), 3. I LO (opiekun Jarosław Betiuk), 4. ZSBiG (opiekun Artur Wróblewski), 5-6. ZSEiT (opiekun Tomasz Misiewicz) i ZST (opiekun Leszek Leśniak), 7. IV LO (opiekun Grzegorz Szykuła). „Ekonomy” i II LO zagrają w zawodach rejonowych, które odbędą się w najbliższą środę 26 lutego w Świdniku. (r)