Na Felinie produkują części do samolotów i śmigłowców

W uroczystym otwarciu fabryki udział wzięli przedstawicieli zarządu spółki, a także władz miasta z prezydentem Krzysztofem Żukiem na czele

Firma CEWAR oficjalnie pochwaliła się zakładem produkcyjnym na Felinie w podstrefie Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W ubiegłym tygodniu odbyło się uroczyste otwarcie fabryki, w którym udział wzięli przedstawicieli zarządu spółki, a także władz miasta i województwa.


Firma CEWAR powstała w 1991 roku. Jeszcze do 2013 roku działalność firmy związana była wyłącznie z handlem. Nowe perspektywy rozwoju pojawiły się wraz z założeniem zakładu produkcyjnego przy ul. Cisowej w Lublinie, gdzie ruszyła produkcja części dla przemysłu lotniczego oraz maszynowego.

W 2015 roku CEWAR uzyskał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC Podstrefa Lublin. Cztery lata później, w 2019 roku, ukończono budowę nowej hali produkcyjnej wraz z zapleczem biurowym przy ul. Braci Krausse 3.

Zakład produkuje części do samolotów i śmigłowców, skomplikowane i precyzyjne części do maszyn optycznych oraz farmaceutycznych na eksport, a także oprzyrządowanie dla różnych gałęzi przemysłu. Produkcja odbywa się na nowoczesnych maszynach pod okiem 52 pracowników, w tym aż 33 inżynierów. Jak zapowiada firma – w nowej hali do kadry dołączą kolejni fachowcy.

CEWAR to firma o międzynarodowym zasięgu. Świadczą o tym długookresowe umowy ze sprawdzonymi oraz rzetelnymi partnerami zarówno z krajów Unii Europejskiej, jak i rynków wschodnich. Są wśród nich światowi liderzy w produkcji, tacy jak Federal Mogul, CF2M, WSK PZL Świdnik czy Louist.

Firma była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Działa aktywnie w wielu znaczących stowarzyszeniach, takich jak Dolina lotnicza, Lubelski Klubu Biznesu czy Regionalna Izba Gospodarcza.

KB, gospodarczy.lublin.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here