Na horyzoncie asfalt, chodniki, oświetlenie

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem budowa ulicy Działkowca ruszy już w przyszłym miesiącu

Na tę informację mieszkańcy ul. Działkowca czekali od wielu lat. Urząd Miasta Świdnik ogłosił właśnie przetarg na budowę ich ulicy. Inwestycja ma ruszyć jesienią.

– „Budowa ul. Działkowca coraz bliżej. Nowa nawierzchnia, chodniki, oświetlenie i kanał technologiczny, który da możliwość poprowadzenia światłowodu. Wszystkie prace chcemy rozpocząć jeszcze w tym roku” – informował w minionym tygodniu burmistrz Waldemar Jakson.

Położona we wschodniej części Świdnika ul. Działkowca to gruntówka. Mniej więcej dwa lata temu miasto próbowało polepszyć jej stan. Dziury zasypano asfaltowym destruktem i wałowano, a na to położono grubą warstwę porządnego kruszywa drogowego. Okazało się jednak, że ta technologia nie jest tak dobra i trwała, jak początkowo mogło się wydawać, bo niespełna rok później mieszkańcy zaczęli zgłaszać radnym, że ulica wymaga poprawek.

Ich wykonanie miasto zleciło Pegimekowi, ale zaznaczono wówczas, że to już ostatnie takie prace, bo w planach jest budowa ulicy z pełną infrastrukturą. Inwestycja ta została ujęta w tegorocznym budżecie, a niedawno Urząd Miasta Świdnik ogłosił przetarg na jej budowę. Przewiduje on budowę nowej, szerszej jezdni o nawierzchni bitumicznej i chodnika z kostki brukowej po jednej stronie drogi, budowę zjazdów na posesje, kanalizacji burzowej i oświetlenia. Na oferty od wykonawców urząd miasta czeka do 6 września.

– Jeśli oferty dopiszą, do końca września chcielibyśmy rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. – W październiku, jeśli pogoda pozwoli, można byłoby ruszać z pracami. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here