Na Kalinowej jak na lodowisku

Zdaniem mieszkańców niewielka uliczka nie jest odśnieżana. Nie widują na niej służb oczyszczania miasta. Zaczęli się już nawet zastanawiać, czy Kalinowa figuruje w spisie ulic podlegających ratuszowi.
Ulica Kalinowa (boczna ul. Racławickiej) przez wiele lat była drogą spółdzielczą. Ostatecznie zarząd SM zdecydował się jednak przekazać ulicę miastu. Od tamtej pory zaczęły się problemy zamieszkujących przy niej świdniczan.
– Niedawno przeczytałem gdzieś, jak to w naszym mieście jest wzorowo utrzymywany porządek – mówi jeden z mieszkańców ul. Kalinowej. – Aż mną zatrzęsło, bo już dawno nie widziałem na naszej ulicy służb oczyszczania miasta. Z sąsiadami zaczęliśmy się nawet zastanawiać, czy po oddaniu ulicy przez spółdzielnię w ogóle została ona wpisana do miejskiego rejestru.
Mieszkańcy Kalinowej tłumaczą, że takie „przeoczenie” sporo by wyjaśniało. – Kiedyś zobaczyłam pana, który sprzątał chodniki niedaleko naszej ulic. Zapytałam go, kiedy zajmie się tym również u nas. Okazało się jednak, że był to pracownik spółdzielni, a nasza droga podobno jest miejska – mówi pani Jadwiga z ul. Kalinowej.

Podobnie, zdaniem mieszkańców, sytuacja ma się z odśnieżaniem. – Mimo, że śnieg już od dawna nie pada, na naszej ulicy nadal zalega. Pod nim jest gruba warstwa lodu. Takie połączenie powoduje poważne niebezpieczeństwo – zwraca uwagę pan Władysław z Kalinowej.
Sprawdziliśmy sytuację w miniony czwartek – zgodnie z informacjami mieszkańców, śnieg i lód nadal zalegał na ulicy. O sprawę zapytaliśmy przedstawicieli ratusza. Okazało się, że ul. Kalinowa jednak w miejskim spisie ulic się znajduje. Co więcej, urzędnicy zapewniają również, że nie omijają jej służby komunalne.
– Ul. Kalinowa odśnieżana była 3 stycznia (2 razy) i 10 stycznia – wymienia Aleksandra Dyjak ze świdnickiego urzędu miasta.
Po naszej interwencji w miniony piątek służby komunalne miały ją odwiedzić raz jeszcze. – Dzisiaj ul. Kalinowa dodatkowo została posypana piachem, by zwiększyć komfort i bezpieczeństwo przejazdu – zapewniała Aleksandra Dyjak. (kal)