Na Krawczyk nie ma mocnych

Osiem medali zdobyły zawodniczki Cementu Gryf Chełm w mistrzostwach Polski seniorek w zapasach, które odbyły się w Bydgoszczy. Złoty medal wywalczyła Katarzyna Krawczyk, zdobywając dziewiąty tytuł w karierze. Ponadto podopieczne Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa wywalczyły trzy srebra i cztery brązy. Drużynowo Cement-Gryf był bezkonkurencyjny.

W Bydgoszczy zakończyły się mistrzostwa Polski seniorek w zapasach. Z zawodniczek Cementu Gryf Chełm najlepiej zaprezentowała się Katarzyna Krawczyk, która w miniony weekend zdobyła swój dziewiąty złoty medal tej imprezy. Podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa po mistrzowski tytuł sięgnęła bez straty punktu. W finale kategorii do 55 kg pokonała Dominikę Kulwicką ze Slavii Ruda Śląska. Brązowy medal wywalczyła klubowa koleżanka Krawczyk, Anastasiia Lebedieva

Bardzo bliska zdobycia złotego medalu była też Angelina Lysak, mistrzyni świata do lat 23. W kategorii wagowej do 59 kg w finale zmierzyła się z Jowitą Wrzesień z CSiR Zapasy Dąbrowa Górnicza. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce minimalnie na punkty 3:2 wygrała Wrzesień.

Dwa kolejne medale chełmski klub zdobył w kategorii wagowej do 62 kg. Po srebro sięgnęła Anastasiia Padoshyk, a brązowy medal wywalczyła Olha Padoshyk. Złoto zdobyła Natalia Kubaty ze Slavii Ruda Śląska. W kategorii do 65 kg dwie zawodniczki Cementu Gryf stanęły na najniższym stopniu podium, zdobywając brązowe medale. Są to Alicja Nowosad i Karina Konarska.

Ósmy medal, koloru srebrnego, zdobyła Daniela Tkachuk, brązowa medalistka mistrzostw świata. W kategorii wagowej do 76 kg Tkachuk w finale zmierzyła się z bardziej doświadczoną Patrycją Sperką z Unii Racibórz, przegrywając wysoko 2:12.

W punktacji drużynowej Cement Gryf Chełm zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając Slavię Ruda-Śląska i Sokoła Lublin. (d)