Na kulturę w Kraśniczynie

Dzięki współpracy z organizacją społeczną „Okno na teatr” Gminny Ośrodek Kultury w Kraśniczynie otrzymał grant na realizację programu „Lato w teatrze”.

Kwota dotacji z ministerstwa kultury, dziedzictwa narodowego i sportu to 34,6 tys. zł (90 procent wartości przedsięwzięcia, 3850 zł do organizacji wydarzenia dołoży gmina Kraśniczyn. – Projekt przewiduje pracę z grupą dzieci i młodzieży metodami teatralnymi, stopniowo tworząc finałowe widowisko metodą spektaklu „spacerującego”. Ułoży się on w opowieść dopiero po przejściu całej ścieżki przygotowanej przez uczestników. Inspiracją do pracy będą wybrane książki Astrid Lindgren – informuje Monika Grzesiuk, wójt gminy Kraśniczyn.

Program „Lato w teatrze” powstał w 2008 roku, jako odpowiedź na potrzebę ożywienia teatrów w okresie wakacyjnym. Podczas pierwszych edycji wybrane teatry były zapraszane do zorganizowania dwutygodniowych warsztatów dla dzieci i młodzieży. – Ze względu na rosnącą popularność programu szybko przeobraził się on w konkurs grantowy adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych, ośrodków, które chciałyby w okresie letnich wakacji zorganizować warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem – tłumaczy wójt.

Powołany specjalnie w tym celu zespół wybiera najciekawsze ze zgłoszonych projektów, które otrzymują dofinansowanie na realizację. Wynosi ono maksymalnie 40 tys. zł. W 2021 r. odbywa się 14. edycja wydarzenia. – Termin realizacji projektu to 4-17 lipca. Gratulacje dla Domu Kultury w Kraśniczynie za ciekawą inicjatywę oraz pozyskane środki – podsumowuje wójt Grzesiuk. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here