Na Lwowskiej powiało chłodem

Na zbyt późno włączone ogrzewanie w jednym z bloków przy ulicy Lwowskiej skarży się jeden z naszych Czytelników. – Nie mamy żadnych sygnałów, że ktoś ma w mieszkaniu zimno – odpowiada zarządca budynku.


– W bloku przy Lwowskiej 38 nie zostało włączone centralne ogrzewanie. Ludzie są wyziębieni, tak być nie powinno – zaalarmował nas na początku października jeden z Czytelników.

Blok przy Lwowskiej 38 jest zarządzany przez ZN Gestor. Dorota Oleszczuk, przedstawicielka zarządcy poinformowała w ubiegłym tygodniu, że ciepło zostało już włączone. – Przy takiej temperaturze jaką mamy na zewnątrz grzejniki może nie są gorące – na grzejnikach są zawory termostatyczne i sterują ich pracą uwzględniając temperaturę w lokalu. Nie mamy żadnych sygnałów od mieszkańców, że ktoś ma zimno – zapewnia D. Oleszczuk.

Rozpoczęcie umownego sezonu grzewczego Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ogłosiło pod koniec września. Umownego, bo obecnie to odbiorcy decydują, kiedy chcą zacząć ogrzewanie w swoich budynkach.

Mieszkańcy i użytkownicy mieszkań będących w zasobach spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych zgłaszają potrzebę uruchomienia dostawy ciepła do swoich zarządców lub administratorów, a ci z kolei zgłaszają zapotrzebowanie do LPEC. Spółka zawsze zachęca, aby nie zwlekać z decyzją i nie dopuścić do nadmiernego wychłodzenia budynku. Ogrzanie wyziębionego obiektu jest dużo droższe niż utrzymanie „względnie stałej temperatury”.

Mieszkańcy nie muszą się też martwić o niepotrzebne koszty ogrzewania, kiedy na dworze zrobi się cieplej. Węzły LPEC wyposażone są w urządzenia, które regulują dostawę ciepła w zależności od temperatury panującej na zewnątrz. – Dodatkowo odcinają dostawę ciepła, kiedy temperatura na zewnątrz wzrośnie do określonego poziomu – najczęściej jest to 12 lub 15 stopni. I odwrotnie jeśli temperatura spadnie, ciepło znowu popłynie do kaloryferów. Tym samym mieszkaniec płaci tylko za ciepło, z którego faktycznie skorzystał – czytamy na stronie internetowej przedsiębiorstwa. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here