Na łyżwy w mikołajki

Ze względu na rezygnację z podpisania umowy przez jedną z warszawskich firm, lodowisko w Chełmie (przy „Ekonomach”) zostanie otwarte z kilkudniowym opóźnieniem.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chełmie już we wrześniu ogłosił przetarg na dostarczenie i montaż sztucznego lodowiska. Firma z Warszawy, która złożyła ofertę, nie podpisała jednak umowy. – Mimo kilku ponagleń jej właściciel z przyczyn rodzinnych odmówił i zawiesił działalność – mówi Krzysztof Białowicz, dyrektor chełmskiego MOSiR. – Czekaliśmy kilka tygodni, aż w końcu ogłosiliśmy drugi przetarg.
W minionym tygodniu nastąpiło otwarcie ofert. Zgłosiły się cztery firmy. Lodowisko dostarczy i przygotuje do użytku firma „Gamar” z Jastrzębia-Zdroju. MOSiR za wynajem zapłaci 120 tys. zł netto. To o prawie 40 tys. zł więcej, niż przed rokiem.
– Ceny najmu lodowisk wzrosły, ze względu na duże zapotrzebowanie – wyjaśnia K. Białowicz. – Polskie firmy swoje usługi świadczą także poza granicami kraju i dlatego cenią się. Dostaliśmy oferty opiewające nawet na 150-160 tys. zł.
Lodowisko zostanie uruchomione w mikołajki – 6 grudnia. Chełmianie będą mogli z niego korzystać co najmniej do 4 marca. – Jeśli zima dopisze, istnieje możliwość bezpłatnego przedłużenia wynajmu – podkreśla dyrektor Białowicz. (s)