Na „maca” do Świdnika

Świdnicki Mc Donald’s stanie w pobliżu skrzyżowania alei Lotników Polskich z ulicą Racławicką

W Świdniku powstanie restauracja sieci Mc Donald’s. Fast food będzie mieścił się w pobliżu skrzyżowania alei Lotników Polskich z ulicą Racławicką.


Mieszkańcy Świdnika zachodzą w głowę, co powstaje w sąsiedztwie ulicy Racławickiej i alei Lotników Polskich. Zastanawiają się, czy przypadkiem nie będzie to restauracja KFC lub Mc Donald’s. Dyskusja na ten temat rozgorzała także na profilu Spotted: Świdnik na facebook’u. Większość internautów, zwłaszcza tych młodych, nie kryje, że byliby zadowoleni, gdyby na Big Mac’a nie musieli już jeździć do Lublina.
– „Mc Donald’s w Świdniku? Moje marzenie z lat dziecięcych…” – napisał ktoś z internautów.
Pojawiły się też komentarze, że Mc Donald’ s to żaden powód do radości, bo jak wiadomo to sieć fast foodowa, a większość oferowanych przez nią dań trudno nazwać zdrowymi.
– „Bardzo dobrze. Ludzi otyłych w Świdniku jest zdecydowanie za mało” – napisał ktoś z przekąsem.
Zapytaliśmy w centrali Mc Donald’s Polska w Warszawie, czy rzeczywiście planowane jest otwarcie restauracji w Świdniku.
– Potwierdzam, że w sąsiedztwie skrzyżowania al. Lotników Polskich i ul. Racławickiej rozpoczęliśmy pierwszy etap budowy świdnickiego lokalu sieci Mc Donald’s – mówi Dominik Szulowski z biura prasowego Mc Donald’s.
Jak udało nam się dowiedzieć, obecnie trwają prace związane z przygotowaniem infrastruktury podziemnej. Inwestor zakłada, że w ciągu mniej więcej miesiąca uda się przystąpić do budowy samego lokalu, a tę być może uda się zakończyć jeszcze w tym roku. Jednak tego, kiedy restauracja zacznie działać, Mc Donald’s jeszcze nie podaje.
– Obecnie jest jednak jeszcze zbyt wiele niewiadomych, aby móc bardziej precyzyjnie określić termin otwarcia – dodaje Szulowski. (w)