Na nowy stadion dla żużlowców

O dofinansowanie budowy stadionu żużlowego w Lublinie kwotą 60 mln złotych apeluje do ministra sportu i turystyki lubelska rada miasta. Miasto chciałoby rozpocząć budowę nowego stadionu jesienią 2021 roku. Miałaby trwać kilkanaście miesięcy i kosztować nawet 120 mln zł.


„Rada Miasta Lublin wyraża nadzieję, że Minister Sportu i Turystyki dofinansuje kwotą 60 mln zł inwestycję, która jest wyczekiwana przez zawodników, kibiców oraz mieszkańców. Przekazanie tych środków byłoby ogromnym wsparciem dla lubelskiego sportu” – czytamy w projekcie, pod którym podpisali się m.in. Marcin Nowak, Anna Ryfka, Bartosz Margul, Marta Wcisło, Magdalena Kamińska, Jarosław Pakuła, Marcin Bubicz czy Zbigniew Jurkowski z klubu radnych Krzysztofa Żuka. Projekt poparło 18 z 19 radnych klubu prezydenckiego oraz 4 radnych klubu Prawa Sprawiedliwości. 7 radnych PiS wstrzymało się od głosu.

Radni zwracają uwagę, że „Sukces lubelskiego żużla to wielka radość dla kibiców i duma dla mieszkańców Lublina. To również doskonała promocja Miasta Lublin i całego województwa. Problemem dla Klubu Speed Car Motor Lublin jest stadion, który nie spełnia wyśrubowanych wymagań PGE Ekstraligi”. – Na ostatni sezon Motor otrzymał licencję warunkową. Istnieje ryzyko, że mimo wielkich sukcesów nasza drużyna może zostać usunięta z Ekstraligi w sezonie 2020. Jedynym wyjściem w tej sytuacji jest modernizacja stadionu żużlowego – przypominają rajcy.

Na czas budowy lubelskie „koziołki” miałyby się ścigać na zaadaptowanej na potrzeby stadionu żużlowego Arenie Lublin. GR

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here