Na piratów nigdy dość mandatów

Blisko 190 km/h pędził BMW w środowe przedpołudnie 30-letni mieszkaniec gminy Fajsławice krajową „siedemnastką”. Wpadł w Łopienniku Podleśnym. Kilka dni wcześniej z kolei w Łopienniku Nadrzecznym policja zatrzymała 21-latka z gminy Krasnystaw, który kierując Audi rozpędził się do 143 km/h. Obaj zostali surowo ukarani.

Do zatrzymania drogowego pirata siedzącego za kierownicą BMW doszło w środę 11 maja około godz. 10. Policjanci z ruchu drogowego krasnostawskiej komendy prowadzili kontrolę prędkości na drodze krajowej numer 17 z wykorzystaniem videorejestratora. W Łopienniku Podleśnym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h, zarejestrowali prędkość BMW. Pojazd pędził aż 189 km/h. Za kierownicą siedział 30-letni mieszkaniec gminy Fajsławice. Jechał sam i policjantom tłumaczył, że „się zamyślił”. To „zamyślenie” kosztowało go aż 2 500 zł i 10 punktów karnych.

Kilka dni wcześniej policjanci z krasnostawskiej drogówki w Łopienniku Nadrzecznym na krajowej „siedemnastce”, na terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, prowadzili kontrolę prędkości uczestników ruchu. W pewnym momencie ich radiowóz minął kierowca Audi i znacznie przyspieszył. Funkcjonariusze zmierzyli prędkość oddalającego się pojazdu i okazało się, że gnał aż 143 km/h. Ruszyli za piratem i go zatrzymali do kontroli. Za kierownicą Audi siedział 21-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw. Młody kierowca przez najbliższe trzy miesiące będzie musiał korzystać z komunikacji publicznej lub chodzić pieszo, bo policjanci, zgodnie z przepisami, zatrzymali mu prawo jazdy. Piracka jazda musiała też przynieść konsekwencje finansowe. 21-latek ma zapłacić mandat w wysokości 2 500 zł. Na koncie mieszkańca gminy Krasnystaw zapisano 10 pkt. karnych. Jak widać, jazda niezgodna z obowiązującymi przepisami jest niezwykle kosztowna.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość, to wciąż najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na naszych drogach. – Dlatego kolejny raz apelujemy o zachowanie rozwagi i rozsądku na drodze – mówi komisarz Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here