Na podium w MMA

Jedenaście medali zdobyli zawodnicy Fabryki Sportu Chełm oraz Pankration Włodawa na turnieju mieszanych sportów walki podczas 170. Amatorskiej Ligi MMA, rozgrywanej w Lublinie.

W ograniczonej formule wśród seniorów do 66 kg drugie miejsce wywalczył Adam Albrecht z Eko Różanka Pankration Włodawa. W turnieju juniorów w kategorii wagowej do 84 kg zwyciężył Jakub Chorąży z Włodawy, drugie miejsce zajął Marcin Dudek z Fabryki Sportu. W wadze do 70 kg drugi był Jakub Nowosad z Fabryki Sportu, a w wadze do 61 kg pierwsze miejsce wywalczył Pervushyn Denys z Pankrationu. W turnieju pierwszy krok w wadze do 70 kg srebrny medal zdobył Przemysław Sobczuk z Fabryki Sportu. W turnieju ograniczona formuła w gronie seniorek, w wadze plus 66 kg, zwyciężyła Angelika Sobczuk, a druga była Dominika Forysiuk (obie Fabryka Sportu).

W turnieju brazylijskiego jiu-jitsu, w formule No Gi Białe Pasy, w kategorii wagowej do 77 kg drugie miejsce zajął Jakub Król, zaś w wadze do 84 kg srebro zdobył Mateusz Kuźnicki, natomiast brąz wywalczył Tomasz Szewczyk (wszyscy trzej z Fabryki Sportu). Podopieczni Marcina Poźniaka i Kamila Mirzwy w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na pierwszym miejscu. Z kolei dobry wynik Teamu Fabryka Sportu i Pankration sprawił, że znalazł się on na trzecim miejscu w zestawieniu medalowym klubów z całego kraju (117 klubów). (r)