Na pomoc przedsiębiorcom

Gmina Krasnystaw pomoże przedsiębiorcom, którzy ucierpieli wskutek pandemii koronawirusa. Decyzja w tej sprawie zapadła podczas sesji, która odbyła się we wtorek, 9 marca.

Radni postanowili zwolnić z podatku od nieruchomości od stycznia tego roku przedsiębiorców z branży hotelarsko-gastronomicznej, którzy stracili znaczną część przychodów z powodu obostrzeń, wprowadzonych ze względu na sytuację epidemiczną. By skorzystać z ulgi trzeba złożyć w urzędzie gminy korektę informacji podatkowej. Rada gminy Krasnystaw zgodziła się również na udzielenie pomocy finansowej samorządowi województwa na wspólne inwestycje.

Na przebudowę drogi wojewódzkiej 842 w Zażółkwi i Białce radni postanowili przekazać prawie 780 tys. zł, które mają być wykorzystane jeszcze w tym roku. Z kolei razem z powiatem krasnostawskim gmina planuje przebudowę dróg powiatowych w Niemienicach, Siennicy Nadolnej i Krynicy. Na razie rada gminy zgodziła się przekazać prawie 200 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej, potrzebnej do ubiegania się o dotacje na wykonanie robót z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Nabór wniosków ma być ogłoszony pod koniec marca. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here