Na przystankach praca wre

Przystanek przesiadkowy przy galerii Vivo (dawne Tarasy Zamkowe) jest już gotowy

Trwają prace przy budowie sześciu „zespołów przystanków przesiadkowych”. Chodzi o to, aby np. osoby dojeżdżające busem z Kraśnika komfortowo przesiadły się do lubelskiej komunikacji miejskiej. Koszt inwestycji wynosi prawie 11 mln złotych.


„Mimo trwającej epidemii, pełną parą trwają prace związane z przebudową zespołów przystanków przesiadkowych. Wszystko po to, aby ułatwić Wam możliwość przesiadki z komunikacji zamiejskiej na linie kursujące w systemie ZTM” – czytamy na facebookowym profilu Zarządu Transportu Miejskiego.

Przypomnijmy, że w kilku miejscach w Lublinie zwykłe przystanki zmieniają się w „zespoły przystanków przesiadkowych”. Zespołów będzie sześć. W skład pierwszego wejdą przystanki „Związkowa 01, 02, 03 i 05”, w skład drugiego „Poczekajka 01, 02 i 04”, a trzeciego „Unii Lubelskiej 01 i Tarasy Zamkowe 01” oraz nowy przystanek, zlokalizowany na ul. Podzamcze na wysokości placu Singera. Czwarty zespół obejmie przystanki „Mickiewicza 01, 02 i 04”, piąty „Dworzec Gł. PKP – Kunickiego 01 i 02”, a szósty „Hajdowska 01 i 02”.

W ramach inwestycji zostaną wykonane nowe zatoki autobusowe, perony i chodniki, pojawią się stojaki na rowery i punkty naprawy rowerów. – Zamontowane zostaną również wyświetlacze informacji pasażerskiej. Ustawione zostaną nowe wiaty, ławki oraz wykonane zostanie oświetlenie i odwodnienie. Na dojściach do zatok wykonane zostaną w chodnikach systemy prowadzenia osób niepełnosprawnych – wylicza Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza. Koszt całej inwestycji wynosi 10,7 mln zł.

Na facebookowym profilu ZTM: „w większości lokalizacji wykonano już nawierzchnie betonowe, perony wraz z systemem prowadzenia osób niepełnosprawnych oraz przebudowano sieci podziemne”. Roboty mają się zakończyć we wrześniu tego roku.

Grzegorz Rekiel