Na Racławickiej praca wre

Trwa drugi etap przebudowy ulicy Racławickiej. Dla kierowców oznacza to utrudnienia, ale już za niespełna dwa miesiące zyskają kolejny kilkusetmetrowy odcinek równiutkiego asfaltu, piesi równe chodniki, a rowerzyści – ścieżkę rowerową.


Przebudowa dotyczy odcinka od skrzyżowania ul. Racławickiej z ul. Kosynierów do al. Armii Krajowej na wysokości wjazdu do Szkoły Podstawowej nr 7. Na czas remontu kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Co prawda ul. Racławicka w czasie remontu jest przejezdna, ale ruch odbywa się tylko jednym pasem. Konieczna więc była zmiana organizacji ruchu m.in. na ulicy Krępieckiej, którą teraz auta mogą poruszać się tylko w jednym kierunku, w stronę miasta.

Wszystko to po to, by wykonawca miał swobodny dostęp do placu budowy, którą musi wykonać w ekspresowym tempie, bo do końca października. Prace są już bardzo zaawansowane. Drogowcy kończą już prace przy rozbiórce zniszczonych elementów ulicy i roboty ziemne. Zdjęli już starą warstwę asfaltu i przygotowują się do uzbrojeniem sieci ciepłowniczej w okolicy skrzyżowania ul. Racławickiej, Kosynierów, Krępieckiej i Głogowej, gdzie w ramach inwestycji powstanie nowe rondo.

Poza tym ulica na całym remontowanym odcinku zyska nową nawierzchnię, chodniki i ścieżkę rowerową. Koszt inwestycji to ok. 8 mln zł, z czego ponad 3 mln zł stanowi dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych, a 2 mln złotych obiecało dołożyć miasto.

Już wiadomo, że prawdopodobnie jeszcze w tym roku rozpocznie się trzeci, ostatni etap przebudowy ul. Racławickiej, a w zasadzie łączącej się z nią alei Armii Krajowej i ulicy Gen. Maczka. Inwestycja znalazła się na zatwierdzonej właśnie przez premiera liście dróg powiatowych, które dostaną dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Do inwestycji, której koszt powiat oszacował na ponad 4 mln zł, budżet państwa dołoży ponad 2,4 mln (60 proc.). JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here