Na razie rozprawią się z dziurami

Po interwencji radnego Marcina Magiera naprawiona zostanie ul. Deotymy. Ratusz zapowiada również kompleksową budowę tej drogi.


Radny Magier wystąpił do burmistrza z interpelacją dotyczącą bardzo złego stanu technicznego ulicy. „Droga została rozjeżdżona przez sprzęt budowlany i obecnie pokonanie jej sprawia duże trudności. Na całej szerokości pasa drogowego powstały liczne ubytki i koleiny, które po deszczu wypełniają się wodą – tworząc liczne i rozległe kałuże. Mieszkańcy w ciągu dnia wielokrotnie pokonują tę drogę zarówno pieszo jak i za kierownicą prywatnych samochodów – jest to jedyna droga dojazdowa do większości posesji zlokalizowanych przy ul. Deotymy – alarmował radny Marcin Magier (klub burmistrza Waldemara Jaksona).

– W ramach bieżącego utrzymania drogi 20 lipca zostały zlecone prace naprawcze – informuje Monika Głowacka z Biura Burmistrza Miasta Świdnik. – Rozpoczęcie budowy ul. Deotymy planowane jest na rok 2023. W chwili obecnej trwają prace projektowe (złożono do starostwa wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji). Przetargu na budowę jeszcze nie ogłoszono – dodaje.

(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here