Na ringu sieje postrach

Igor Rondoś z MKS II LO Chełm zwyciężył w siódmym międzynarodowym turnieju Lubelszczyzny w boksie.

Zawody odbyły się 16 lutego w Lublinie. W turnieju startowało 60 zawodników z klubów województwa lubelskiego oraz z Akademii Boksu z Libiąży, Broń Radom, Stali Stalowa Wola i klubu z Tarnopola. Igor Rondoś rywalizował w kat. młodzików w wadze 57 kg. W finale trafił na Bartłomieja Środę z Akademii Bokserskiej Libiąż. – Igor stoczył doskonałą walkę i swojego przeciwnika pokonał jednogłośnie na punkty 3:0.

Nasz Zawodnik z walki na walkę boksuje coraz lepiej mówi Józef Radziewicz, trener MKS II LO. – Jego doskonały repertuar ciosów publiczność nagradzała brawami. Został uznany za najlepszego zawodnika wśród młodzików – dodaje.

W sierpniu odbędą się mistrzostwa Europy młodzików. – Jako że jestem trenerem Igora, będę wnioskował do PZB w Warszawie, aby przy ustaleniu kadry wzięto mojego zawodnika pod uwagę. Ma bardzo duże szanse wziąć udział w tych mistrzostwach, to bardzo pracowity i utalentowany chłopak – podsumowuje Radziewicz. (kg)