Na Skarżyńskiego będzie gdzie parkować

Urząd miasta ogłosił przetarg na budowę miejsc parkingowych przy ul. Skarżyńskiego. To ucieszy wielu mieszkańców, którzy głosowali na tę inwestycję w ostatniej edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego.


W sumie ma powstać 26 miejsc parkingowych w tym 2 dla niepełnoprawnych. Zostaną wybudowane w miejscu pasa zieleni ul. Skarżyńskiego od strony skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego. Zadanie jest realizowane w ramach V edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego i (oddano na nie 516 głosów).

Wybrany wykonawca przygotuje projekt budowlano-wykonawczy i zajmie się wybudowaniem zatok parkingowych razem z całą infrastrukturą (formuła „projektuj i buduj”). Minusem przedsięwzięcia jest to, że pod inwestycję trzeba będzie wyciąć cztery drzewa.

Na inwestycję w ŚBO przewidziano 101 tys. zł, z czego 5 tys. zł na projekt, 2 tys. zł na wycinkę drzew, a 94 tys. zł na same prace budowlane.

– Na oferty czekamy do 14 kwietnia. Wykonawca na zrealizowanie inwestycji będzie miał 7 miesięcy od dnia podpisania umowy – informuje Marcin Dmowski, zastępca burmistrza.

Ratusz planuje też nowe miejsca parkingowe w innych częściach miasta – Uwzględniamy takie miejsca w większości projektów drogowych, które będą realizowane w tym roku – m.in. w budowie ul. Kasperka, Mobilnego LOF, ul. Witosa czy ul. Chryzantemowej przy cmentarzu komunalnym – dodaje M. Dmowski. JN