Na Skarżyńskiego rządzą piesi

Wyremontowany jesienią odcinek ulicy Skarżyńskiego jest teraz strefą zamieszkania

Wyremontowana jesienią ulica Skarżyńskiego od marca objęta jest strefą zamieszkania. Tego oczekiwali mieszkańcy, a kierowcy muszą się przyzwyczaić do nowych zasad poruszania się i parkowania, bo mogą zarobić mandat.


Remont ul. Skarżyńskiego przeprowadzony został w październiku ubiegłego roku. Powstało 10 dodatkowych miejsc parkingowych, nowy chodnik oraz wysepki dla pieszych, ułatwiające przejście na drugą stronę jezdni w ruchliwym miejscu przy Biedronce. Mieszkańców ucieszyło zwłaszcza powstanie zatok parkingowych, co udrożniło wiecznie zastawioną parkującymi na poboczach autami ulicę. Utrudniało to nie tylko przejazd w obydwu kierunkach, ale było niebezpieczne dla pieszych, którym samochody zasłaniały widoczność, gdy przechodzili przez ulicę. Teraz to się zmieni.

– Teraz parkowanie jest dozwolone wyłącznie w wykonanych zatokach, gdzie auta stawia się prostopadle do ulicy. Wyremontowany odcinek ulicy został również objęty strefą zamieszkania, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkość do 20 km/h, a piesi mają pierwszeństwo przez pojazdami – informuje Karol Łukasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Świdnik.

Tyle że, od mieszkańców Skarżyńskiego docierają do nas sygnały, że nie wszyscy kierowcy stosują się do wprowadzonych nowych zasad parkowania i oznakowania, i pewnie z przyzwyczajenia zatrzymują auta na poboczach, zwłaszcza przy Biedronce oraz jeżdżą z nadmierną prędkością.

Świdnicki ratusz zapewnia, że straż miejska będzie zwracać na to baczniejszą uwagę i dyscyplinować kierowców, bo parkować auta można wyłącznie w wybudowanych w tym celu zatokach.

Policja apeluje do kierowców o zwrócenie uwagi na nowe oznakowania, a do mieszkańców, by przekazywali informacje o przypadkach łamania przepisów. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here