Na Sosnowej wyrósł garb

Wybudowany w ubiegłym roku odcinek ulicy Sosnowej już wymaga remontu – po ulewach z początku sierpnia na jezdni wyrósł okazały garb.

Sosnowa to ulica łącząca południowe rejony Świdnika z drogą dojazdową do miasta od strony ekspresówki S-17. W ubiegłym roku miasto, dzięki pozyskaniu 1,4 mln zł dofinansowania z rządowego Programu Wsparcia Lokalnej Infrastruktury Drogowej, zrealizowało pierwszy etap jej budowy.

Gruntowa dotąd ulica została pokryty asfaltem, a na odcinku od ul. Rubinowej do Kolorowej wybudowano chodniki, oświetlenie i odwodnienie. Inwestycję realizowała lubelska firma Budownictwo Drogowe, Zdzisław Kozieł. Na początku sierpnia, po jednej z ulew, na niedawno położonym asfalcie w pobliżu ulicy Rubinowej, wyrósł pokaźny garb. Mieszkańcy zgłosili to urzędnikom.

– Na początku usterkę miał naprawić wykonawca ulicy w ramach gwarancji, ale okazało się, że doszło do niej nie z jego winy. W tym miejscu wystąpiła awaria sieci wodociągowej, która doprowadziła do uniesienia nawierzchni jezdni i drogę naprawi Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek – tłumaczy Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. JN

Sosnowa do końca

Jeszcze w tym roku zrealizowany zostanie drugi, końcowy etap budowy ulicy Sosnowej. Miasto na ten cel pozyskało dotację z Funduszu Dróg Samorządowych, a koszt inwestycji oszacowano na ok. 1,7 mln zł.