Na stadionie staną bloki

Teren stadionu przy Kresowej zostanie przeznaczony pod budownictwo komunalne

Teren po byłym stadionie „Kresowa” przy ulicy Mełgiewskiej ma zmienić swoje przeznaczenie. Za kilka lat mogą tam powstać m.in. bloki mieszkalne.


– Ograniczeniem jest dla nas brak miejskich gruntów, które mogą być przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe. Uwalniamy ten teren dla rodzin, by stworzyć grunt pod nowe, komunalne mieszkania wielorodzinne – mówi prezydent Krzysztof Żuk.

Na terenie po dawnym stadionie „Kresowa” mogłoby powstać kilkaset mieszkań. Beata Malicka-Ząbek, zastępca dyrektora Wydziału Architektury i Budownictwa UM Lublin zapewnia, że bloki nie będą „zbyt wysokie”. Chodzi o to, aby budynki wkomponowały się w panoramę Starego Miasta. Budowa mogłaby ruszyć najwcześniej za dwa lata. Miasto liczy na dofinansowanie inwestycji z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Nowa propozycja zagospodarowania terenu przy Mełgiewskiej, oprócz bloków, przewiduje m.in. umieszczenie stacji krwiodawstwa i Archiwum Państwowego. – Zarówno Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, jak i Archiwum Państwowe wyraziły wstępne zainteresowanie nową lokalizacją – przyznają przedstawiciele ratusza.

Informacja o nowym zagospodarowaniu terenu może niepokoić osoby, które co niedzielę handlują na mieszczącym się tam targowisku. Dotychczasowy targ ma się przenieść w inne miejsce.

– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podjął rozmowy z przedstawicielami targowiska. Są trzy lokalizacje, o których rozmawiają. Nie zostawiamy przedsiębiorców prowadzących tam działalność samych. Jedna z alternatyw wydaje się być dość atrakcyjna – mówi prezydent Krzysztof Żuk. Nie podał jednak konkretów. Pełny zakres inwestycji przy Mełgiewskiej wskażą tzw. decyzje o warunkach zabudowy i ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. Trwają prace urbanistyczne. Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here