Na światła czekali od lat

Jeden z ważniejszych węzłów drogowych Czechowa zyska sygnalizację świetlną i dodatkowe pasy do lewoskrętu.
Skrzyżowanie al. Kompozytorów Polskich i ul. Elsnera jest od lat dla kierowców nie lada wyzwaniem. Ruch regulują tu tylko znaki pionowe i poziome. Ratusz planuje wyregulować ruch na tym skrzyżowaniu przy pomocy sygnalizacji świetlnej i nieznacznie modyfikując układ wysepek drogowych.
– Nowością będzie lewoskręt z Elsnera w Kompozytorów Polskich. Odrobinę zmieni się szerokość pasów na tyle, żeby móc wykonać dodatkowy pas do skrętu w lewo z ul. Elsnera w al. Kompozytorów Polskich w kierunku al. Smorawińskiego oraz wydłużyć pas do lewoskrętu z Kompozytorów Polskich w Elsnera, dla ruchu od strony ul. Koncertowej – wyjaśnia Karol Kieliszek z urzędu miasta.
Wartość prac przewidzianych w tym roku wynosi 3,2 mln zł, z czego 1,7 mln stanowią fundusze unijne. Inwestycja jest częścią grupy projektów „Niskoemisyjna sieć komunikacji zbiorowej dla północnej części LOF wraz z budową systemu biletu elektronicznego komunikacji aglomeracyjnej” o łącznej puli blisko 175 mln zł. Z większych i ciekawszych inwestycji w tej grupie projektów znajduje się między innymi przebudowa ulic Szeligowskiego i Choiny (do granicy miasta). BACH